סמדר עמבר

גרפולוגית ומאמנת אישית

כתבו לי

מאמרים נוספים

אריה הספריה

אריה הספרייה
אחד הדברים שאני מחפשת כשאני מאבחנת לתפקידי ניהול הוא את "אריה הספרייה."
אריה הספרייה הוא ספר ילדים מקסים המדבר על הגבול הדק והלא נראה שבין הקשבה לחוקים ונהלים הנדרשים להתנהלות תקינה של כל מערכת חברתית לבין החובה שלנו להפעיל מחשבה ומצפון ולהיות מסוגלים לאבחן מצבים בהם אנו נדרשים ואף מחויבים לפרוץ גבולות ולעמוד בתוצאות הנלוות לכך.
הספר המקסים הזה מדבר על אריה הספרייה שמאוד אוהב להקשיב לשעת סיפור, הוא מבין ומפנים את חוקי הספרייה ואת ההתנהגות המצופה ממנו, הוא יודע שאסור לרוץ ולשאוג בספריה עד שיום אחד הספרנית נופלת ונחבלת והוא רץ ושואג על מנת להזעיק עזרה, הוא יודע שישלם על זה מחיר ואכן הוא לא מגיע יותר לשעת סיפור…. את השאר תגלו בספר. (ספר של מישל קנודסן בהוצאת כנרת)
חלק מלהיות מנהל טוב זה להקשיב לחוקים וכללים אך תוך כדי הפעלת ביקורת, חשיבה ומצפון. להיות מנהל משמעו להיות מספיק חזק ואסרטיבי לצאת נגד כללים שנראים לך לא נכונים, להפעיל שיקול דעת ולהיות מסוגל "לצאת מהקווים" כשהמציאות דורשת את זה.
איך רואים את אריה הספרייה בכתב היד?
אנחנו נראה כתב בגודל בינוני, גדול + תנועה ערה, נוכחות על הדף, ארגון טוב על הדף – אלו מעידים על ביטחון.
הכתב יהיה קריא אך לא תקני (תקני – דומה מאוד לכתב התקן שמלמדים בבית הספר), ככל שהכתב מקורי יותר, מהיר יותר אך שומר על קריאות כך החשיבה מקורית יותר ופורצת גבולות.
נראה בכתב זוויות, דבר המעיד על חשיבה ביקורתית.
אריה הספרייה יודע לשים לעצמו גבולות ולכן נראה שהוא שומר על מרווחים תקינים, לא פולש לשורה שמתחת, לא פולש לאותיות ומילים.
נראה איזון בין שלושת קומות הכתב – איזון בין החלקים היורדים למטה, דחפים, יצרים, עשייה – אותיות כמו ן, ך, ק, לאותיות היושבות באזור האמצעי, רגש, כוחות אגו,– כ', ר, פ, ב, לבין אותיות העולות למעלה, רציונל, חשיבה, מצפון – ל, ף, ץ, – יכולת להשתמש ברגש, שכל ודוחפים אך באופן מאוזן התואם את המציאות.

קרדיט למישל קנודסל