סמדר עמבר

גרפולוגית ומאמנת אישית

כתבו לי

אבחון גרפולוגי

אז מה זו גרפולוגיה?

אבחון אישיות אדם ע"י כתב ידו.

הגרפולוגיה הנה כלי אבחוני, פסיכומוטורי השלכתי המאפשר לנו להציץ לעולמו של האדם, להכיר את אישיותו, כישוריו, חוזקותיו וחולשותיו, להיכנס לעולם המודע והלא מודע שלו. בעבודתי כגרפולוגית אני משתמשת בכלי זה לקבל עוד אינפורמציה על מועמדים לעבודה, על נועצים שמגיעים אלי להכוון תעסוקתי ולפעמים אני משתמשת בו בעבודה עם מתאמנים.

יתרונות הגרפולוגיה:

  • נותנת הרבה מאוד אינפורמציה על המאובחן.
  • קלה לתפעול, אינה מצריכה זמן רב מהמאובחן.
  • היא מעוררת פחות התנגדות משום שמדובר בפעולה יומיומית שכולנו עושים, היא אינה מאיימת על המאובחנים.
  • עלות האבחון אינה גבוהה יחסית למבחנים אחרים בשוק העבודה.

 

חסרונות:

  • הגרפולוגיה רגישה מאוד לשינויים במצב הרוח אך גרפולוגים מקצועיים יודעים כיצד להתמודד עם עניין זה ולאבחן האם מדובר במצב רגעי או יותר מהותי.
  • הכלי המאבחן הוא הגרפולוג, אדם עם תפיסות עולם, דעות, וערכים המשפיעים עליו ועל השיפוט שלו. גרפולוגים מתמודדים עם עניין זה ע"י מודעות לעובדה שהם מושפעים מערכיהם וגם ע"י הצמדות לדרישות התפקיד, המקצוע, או סיבת האבחון, תהה אשר תהה.

אבחון גרפולוגי

שרות זה פונה לחברות קטנות בינוניות שאין להן פונקציה מקצועית המנהלת את תהליכי הגיוס בחברה ומעוניינות בתהליך איכותי. מטרת השירות היא לייעל את התהליך, לנהל אותו באופן מקצועי, להפוך אותו לכדאי ברמה הכלכלית, לפנות את המנהלים האישיים לעסוק בתחומים המקצועיים בהם הם מבינים ועליהם הם אמונים. כחלק מהשירות אני לומדת להכיר את התרבות הארגונית המאפיינת אותו, את המנהלים המקצועיים ואת הצרכים הייחודיים לארגון כך שאוכל לתת את השירות הנכון והטוב ביותר. השירות כולל בניית פרופיל תפקיד, ניהול פרסום המשרות במדיות השונות, זימון ראיונות אישיים, ניהול ראיונות עומק, אבחון אישיותי, וראיון ממליצים. את הגיוסים אני מנהלת מתוך החברות עצמן, אני נוכחת פיסית במשרדי החברה על מנת להכיר את הארגון, את הנפשות הפועלות כך שההתאמה תהיה טובה ומדויקת יותר. השירת שאני נותנת הוא אישי וייחודי, אני מהווה, עבור המנהלים המגייסים, פונקציה להתייעצות, התלבטות, אני חלק מתהליך קבלת ההחלטות, כאשר אני דואגת לתת את מירב האינפורמציה ומצביעה על השיקולים שעל המנהל לקחת על מנת להגיע להחלטה מושכלת. האבחון שאני מבצעת מאפשר למנהלים לקלוט נכון יותר את המועמדים לעבודה, דבר שהוא לא פחות חשוב מההחלטה האם לגייס או לא את המועמד. כמו כן אני עוסקת בניהול תהליכי שימור עובדים. לתפיסת עולמי שימור עובדים הוא חלק בלתי נפרד מנושא הגיוס, הוא תומך משמעותית בהצלחה של הגיוסים ומונע שינויים חדים במצבת כח האדם בארגון.